Zenica Üniversitesi

Zenica Üniversitesi

Zenica Üniversitesi de yine aynı şekilde talep gören ve eğitim kalitesi bakımından koşulların en iyi seviyede olduğu okullar arasında yer alıyor.

Zenica Üniversitesi

Zenica’da üniversite eğitimini devlet okulla Zenica Üniversitesi, Bosna Hersek yükseköğretimde kalitenin artması için devlet yönetimi tarafından alınan kararla 1959 yılında kurulan metalurji mühendisliği fakültesi ile eğitim hayatına başladı. Dobroj kantonunda bulunan Zenica Üniversitesi, Bosna hersek üniversiteleri tanınması bulunan bir kurumdur. Zenica’da eğitim almak isteyen öğrencilere 2005 yılından itibaren Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile de hizmet vermeye başlayan Zenica Üniversiteleri, ülkemizdeki Bahçeşehir Üniversitesi ile de işbirliği içerisindedir. Takip eden süreçte Zenica’da üniversite içinde bulunan makine mühendisliği fakültesi, uzmanların teknik bilgisinin gelişmesi için daha da zenginleştirilmiştir.

Savaş sonrası zor dönemde diğer Bosna Hersek üniversite bölümleri ile ortaklaşa çalışan ve halk komitesi kararlarıyla geliştirilen Zenica’da ki üniversiteler, bilimsel düşünce yapısını destekleme fikrini benimsemiştir. rında yapmak isteyenlerin öncelikli tercihi olan Zenica Üniversitesi, 1994 yılında ülkenin demokratik yapısındaki değişim süreci içerisinde kurulan eğitim fakültesiyle birlikte Zenica üniversiteleri arasındaki prestijli yerini almıştır. Bosna Hersek üniversite fiyatları düşünüldüğünde bir devlet üniversitesi olduğu için avantaja sahip olan Zenica Üniversitesi, sınıf öğretmenliği ve okul öncesi öğretmenliği bölümlerinin yer aldığı eğitim fakültesini kısa süre içinde zenginleştirmeyi de başarmıştır.

7:30-16:00 saatleri arasında açık olan kütüphanesi, Almanya Goethe Enstitüsü tarafından gönderilen bilimsel materyalleri barındırmakta ve Zenica’da üniversite okuyan tüm öğrencilere hizmet vermektedir.

ZENICA BÖLÜMLERI

Bosna Hersek üniversite ücretleri konusunda devlet okulu olduğu için öğrencilerin ilk tercihi haline gelen Zenica Üniversitesi, Bosna hersek üniversiteleri tanınma özelliği nedeniyle ülkemizden de birçok öğrenciye ev sahipliği yapmakta ve uzman eğitimcileri ile tüm öğrencilerine sorunlarını aşmaları için danışmanlık hizmeti vermektedir. Zenica’da üniversite eğitimi almak isteyenlere geniş bir yelpazeye yayılan bölüm seçenekleri sunan üniversite, Zenica üniversiteleri arasında en geniş kapsamlı eğitim veren kurumdur. Dil programlarından danışmanlık hizmetlerine, karşılama hizmetlerinden yerleştirme imkanlarına kadar tüm öğrencilere birçok alanda yardım eden Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Bosna Hersek üniversite fiyatları konusunda dert etmenize gerek kalmadan Avrupa kökenli bir yükseköğretim almanızı sağlıyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sizlere sunulan profesyonel danışmanlık hizmeti ile Bosna hersek üniversiteleri tanınması olan Zenica Üniversitesi öğrencisi olma ayrıcalığını yakalayabilir, Bosna Hersek üniversite bölümleri konusunda zengin bir eğitim imkanı sunan Zenica’da üniversite eğitimi alarak kariyer hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

EĞITIM FAKÜLTESI 4+1

Sınıf Öğretmenliğiİngiliz Dili ve EdebiyatıAlman Dili ve EdebiyatıBHS Dili ve EdebiyatıTürk Dili ve EdebiyatıMatematik ve Enformatik
HUKUK

Devlet ve Uluslar arası kamu hukukuDevlet ve hukuk tarihiCeza Adalet
PEDAGOJI FAKÜLTESI

Okul öncesiSosyal pedagojiPsikoloji
İLAHIYAT FAKÜLTESI

İslam Düşüncesi ve MedeniyetiİlahiyatDoğu Dilleri ve EdebiyatıMatematik ve Bilgisayar bilimleri 2 ,4
METALURJI FAKÜLTESI VE MALZEME BILIMI

Metalürji (Demir ve Malzeme, döküm, plastik şekillendirme)Metal Malzeme BölümüMetal Malzeme MühendisliğiKimya Bölümü
MAKINE MÜHENDISLIĞI FAKÜLTESI

Ürün Tasarım MühendisliğiÜrün Teknolojileri YönetimiCevre BölümüCevre MühendisliğiBakım Bölümü (Madencilik, Metalurji, Motorlu araçlar, İnşaat makinaları Bakım)Endüstriyel TasarımEndüstriyel ErgonomiEnerji MühendisliğiProses MühendisliğiMetroloji ve OtomasyonMakine İdaresi
İKTISAT FAKÜLTESI

İşletme YönetimiEkonomi YönetimiPazarlamaİşletmeFinansMuhasebeİstatistik
Politeknik Fakültesiİnşaat Mühendisliği
Genel Programlama Fakültesi
Bilgisayar üniversitesiYönetim bilişim sistemleriBilişim Donanımı TeknolojileriWeb Tasarım ve Bakımı
MIMARLIK FAKÜLTESI

Bilgisayar öğretmenliğiİletişim sistemleri ve ağları
SAĞLIK BILIMLERI

Fizyoloji Anatomi PatolojiAile Hekimliği
SAĞLIK YÖNETIMI

Cerrahi Tıp

#zenicaüniversitesi

Zenice Üniversitesi

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!