Saraybosna Üniversitesi

Saraybosna Üniversitesi

Başkentte bulunan Saraybosna Üniversitesi öğrenci kapasitesi en yüksek olan ve talep gören okullar arasında yer alıyor.

Saraybosna Üniversitesi

Köklü geçmişi ve geniş kapsamlı öğrenim fakülteleriyle Saraybosna Üniversitesi, 1949 yılından beri aralıksız sürdürdüğü Avrupa normlarındaki bilimsel araştırmaları ile Bosna Hersek’in en büyük üniversitesi konumundadır. Saraybosna Üniversitesi; teknik bilimler, hümanit bilimler, sosyal bilimler, güzel sanatlar ve tıp alanında verdiği eğitimle hem akademik hem de profesyonel açıdan geniş içerikli bir eğitime sahiptir. Üniversite Bologna Beyanatına göre; bir ve iki yıllık yüksek lisans programları, üç yıllık doktora ve üç ya da dört yıllık lisans programları dahilinde 7 bin öğrenciye hizmet vermektedir. Bu rakam üniversite bünyesindeki tüm tam ve yarı zamanlı öğrenciler ile yabancı öğrenciler de sayıldığında, 55 bin öğrenciyi bulmaktadır. Toplamda 55 bini bulan tüm bu öğrencilere eğitim veren profesör, doçent ve diğer akademik personel sayısı da 1640’tır.
Eurostar Eğitim Merkezi’nin yurtdışı eğitim konusunda profesyonel yaklaşımlı çözümleri ile Avrupa standartlarında eğitim veren Saraybosna Üniversitesi’nin öğrencisi olmak için bir randevu almanız yeterli. Avrupa’nın merkezine diğer ülkelerle iç içe konumuyla Bosna Hersek’in çok kültürlü coğrafyasında yaşamak ve modern bir lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi almak için Eurostar Eğitim Merkezi ile iletişime geçin. Yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerinin öncelikli tercihi Eurostar Eğitim Merkezi, kariyerinize Avrupa normlarında eğitim veren Saraybosna Üniversitesi eğitimini ekleme ayrıcalığına sahip olmanızı sağlamaktadır.
Lizbon Sözleşmesi ve Bologna kriterleri uygulanan Saraybosna Üniversitesi’nin ayrıca YÖK denkliği de bulunmaktadır. Akademik personelinin Avrupa uyum sürecinde oynadığı etkili rol sayesinde günümüzün öncü üniversitelerinden biri haline dönüşen Saraybosna Üniversitesi, yenilikçi reformları ile uluslararası üniversite eğitimlerinin doğru tercihidir.
Diploma denkliği ile yabancı meşrepli lisans, doktora ya da yüksek lisans programlarının akademik çevrelerce ülkemizde de kabul edilmesi için yapılan tüm harcamalar, bizzat karşılanmaktadır. Saraybosna Üniversite’si fakültelerde değişik tüzel kişilik faaliyeti yapıldığından, kayıt olunacak bölüme göre başvuru koşulları ve ücretleri de farklılık göstermektedir. Saraybosna Üniversitesi, Bosna Hersek’in Donji Vakuf, Gorazde, Rosulje, Zvornik, Kurşun, Magpies, Pridvorci, Ustikolina, Soluk ve Hrasnica gibi farklı şehirleri kapsayan fakülteleriyle eğitim vermektedir. Ahlaki açıdan belirli değerlere sahip olan, bireysel ifade özgürlüğüne ve akademik kaliteye değer verilen bir üniversitede de okumak isteyen tüm öğrenciler, küresel eğitime katkıda bulunmak isteyen ve bilimsel çalışmaların her geçen gün daha da geniş ölçekte yapıldığı Saraybosna Üniversitesi’ni Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin profesyonel danışmanlığı ile tercih edebilir.

Sık Sorulan Sorular

Bosna Hersek’te Türkçe konuşuluyor mu?

Saraybosnada Türkçe konuşulması oldukça fazladır. Bosna Hersek ve Saraybosna içerisinde Türk dili oldukça değer kazanmış olduğundan Türkçe konuşulmaktadır.

Mavi Diploma Ne anlama geliyor?

Mavi diploma, lisans veya lisansüstü eğitiminizin bir AB ülkesinde geçerli olduğunu gösteren bir belgedir.

Bosna Hersek’te kaç üniversite var?

Zenica Üniversitesi, Bihaç Üniversitesi, Tuzla Üniversitesi, Saraybosna Devlet Üniversitesi, Uluslararası Gorazd Üniversitesi, Mostar Jamal Bjedik Üniversitesi, Saraybosna Teknoloji Üniversitesi (Eyüp Ganic Üniversitesi) olmak üzere tam 6 üniversite bulunmaktadır.

Bosna Hersek Üniversitesinde Hangi Bölümler Var?

Elektrik Mühendisliği, İşletme Yönetimi, Kimya, Psikoloji, Felsefe, Sosyoloji ve her öğrencinin tercih edeceği bölümler vardır.

Avrupa standartların çağdaş bir eğitim ve değişik üniversitelerle yaptığı etkili işbirliği sayesinde üniversite seçimlerinin prestijli seçimi olan Saraybosna Üniversitesi olanaklarından, Eurostar Eğitim Merkezi’nin deneyimli danışmanlık hizmeti ile faydalanmak kariyerinize hızlı bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır. Geçmişte aynı tarihi iç içe yaşadığımız Bosna Hersek’in kardeş şehri olarak bilinen Sarajove’da da eğitim veren Saraybosna Üniversitesi din, dil ve ırk ayrımı yapılmayan bir ortamda eğitim görmek isteyen herkese EuroStar Eğitim Merkezi ile ulaşıyor.
Mesleki eğitimden akademik kurumlar ve enstitülere, araştırma projelerinden eğitim kuruluşlarının birimlerine kadar doğrudan staj seçenekleri sunan Saraybosna Üniversitesi, geniş bir yelpazeye dağılmış faaliyet imkanları sunmaktadır. Yayıncılık faaliyetleri, bilimsel çalışmalar, kamusal kurumları ve özel sektör için entelektüel hizmet anlayışı ile güvenlik sertifikası programlarını edebi yayın çalışmalarıyla destekleyen Saraybosna Üniversitesi, birçok faaliyete imza attığı 2 akademi ve 15 fakültesiyle eğimine devam etmektedir.
Sırbistan ve Karadağ’da bulunan birçok üniversiteler ile yoğun bir etkileşim içinde çalışmalarına devam eden üniversite, bilimsel araştırmalar ve öğretim alında farklı üniversitelerle geniş kapsamlı bir işbirliği içerisinde yer almaktadır. Etkili bir şekilde devam eden Belgrad Üniversitesi işbirliği haricinde, Saraybosna Üniversitesi Belgrad’taki diğer üniversitelerle de iletişim halindedir. Novi Sad, Kragujevac, Podgorica, Priştine, University of Arts ve Niş ile de etkileşimde bulunan üniversite, her geçen yıl kapsamı daha da artan yen işbirlikleri organize etmektedir. Çin ve Güney Amerika gibi farklı ülkelerden de 1997-1998 faaliyetleri için birçok tıp uzmanları tutan Saraybosna Üniversitesi, verilen eğitimin uluslararası işbirliği ile üst düzeyde olması için günümüzde de farklı uzmanlarla çalışmaktadır.

ECTS; Avrupa Kredi Transfer Sistemi(European Credit Transfer System) Nedir?

Her yarı yıl için 30 kredi olarak belirlenen çalışma programı dahilindeki krediler, bireysel ölçekli kurslarda başarı gösteren öğrencilere verilir. Krediler;

Bosna Hersek genelinde ve bazı durumlarda Avrupa’da da transferi mümkün olan kredilerdir.

Öğrencinin ne kadar süre boyunca çalışma programına dahil olacağına bakılmaksızın geçerli olan ve kazanılmış kredilerdir.

En Çok Tercih Edilmiş Bölümlerin Listesi;

Sosyoloji Gazetecilik
Ekonomi ve Yönetim Hukuk
İktisat Psikoloji
Pedagoji Edebiyat
Spor Veterinerlik
Mimarlık Ormancılık

#saraybosnauniversitesi #saraybosnadaegitim #saraybosnadauniversite #saraybosnadabölümler #yurdışıvesaraybosnauniversitesi

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!