Bosna Hersek Üniversiteleri Kayıt Şartları

Ülkedeki üniversitelere giriş yapan öğrenciler için web sitesindeki Bosna Hersek Üniversiteleri kayıt şartları sekmesinden tüm listeye erişebilir.

Bosna Hersek Üniversiteleri Kayıt Şartları

Türkiye’ye komşu ülke Bosna Hersek’te en ünlü ve ekonomik şehirlerden biri olan Travnik’te üniversite okuyabilir, mavi diploma sahibi olabilirsiniz. 2015 yılında kurulan Uluslararası Travnik Üniversitesi ile birlikte farklı üniversite seçenekleri de olan ülkede nerdeyse her bölümü okuyabilirsiniz. Bölümler ve üniversiteler hakkında Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile bilgi sahibi olabilir, Bosna Hersek’te yüksek kalitede üniversite eğitimi alabilirsiniz. Ancak bunun için Bosna Hersek Üniversiteleri kayıt şartları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Yine Eurostar danışmanları bu konuda size gerekli yardımda bulunuyor. Lise diplomanız ile Eurostar ofislerinden yurtdışı eğitim için başvurularınızı yapabilir, Bosna Hersek üniversiteleri için kayıt şartlarını ve gerekli belgeleri öğrenebilirsiniz.

Bosna Hersek üniversitelerinde eğitim almak istiyorsanız mutlaka Eurostar danışmanları ile hazırlık sürecinde birlikte yol almalısınız. Profesyonel yönlendirme ve yardımlar sayesinde Bosna Hersek üniversiteleri kayıt şartları ve gerekliliklerini eksiksiz tamamlayarak iyi bir üniversite hayatınıza güvenli bir başlangıç yapabilirsiniz. Kayıt için gerekli belgelerin başında kimliğinizin aslı ve noterde onaylatılmış örneği gelmektedir. İkametgah belgesi aslı ve sureti, uluslararası doğum belgesi aslı ve sureti, nüfus kayıt örneği, lise diplomanızın aslı ve noterden onaylanmış örneği gerekli diğer belgeler arasındadır. Başvurunuzda yanınızda bulundurmanız gereken diğer evraklar ise şu şekildedir; Transkript belgenizin aslı ve örneği, renkli apostilli, renkli apostilli ev noter tasdikli taahhütname. Aynı zamanda taahhütnamede bulunan kişinin çalışma belgesi de gerekmektedir. Fotoğraflı sağlık raporu, 1 yıllık Bosna Hersek ibaresi bulunan sağlık sigortası, 8 adet Biometrik fotoğraf, UYAP ibareli sabıka kaydı ve son olarak pasaportunuzun aslı ve örneği ile kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bosna Hersek üniversiteleri kayıt şartları ve gerekli belgeleri tamamladıktan sonra başvurularınızı Türkçe olarak yapabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı başvuru için size gerekli olan tüm bilgileri veriyor. Başvuru için oluşturduğunuz tüm belgelerin noter tasdikli, renkli apostil yapıştırılmış olması gereklidir. Aksi halde evraklar geçersiz sayılır. Evrak listesini Eurostar danışmanlığı ofislerinden temin edebilir, izlemeniz gereken adımları öğrenerek size hizmet veren danışmanlardan yardım alabilirsiniz. Başvuru esnasında kullandığınız belgelerin aslının yanınızda olması gerektiğini de unutmamalısınız.

#bosnaherseküniversitelerikayıtşartları

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!