tuzla üniversitesi

Tuzla Üniversitesi

Bosna Hersek'te yer alan diğer önemli olan okullar arasında olan Tuzla üniversitesi de farklı bölümlerde eğitim vermeye devam ediyor.

Tuzla Üniversitesi

1958 yılında yüksek okul olarak kurulan Tuzla Üniversitesi, günümüzde Bosna Hersek üniversiteleri denklik statüsüne sahip saygın bir üniversite haline gelmiştir.Tuzla üniversite seçimlerinde giderek daha da fazla rağbet gören Tuzla Üniversitesi, iki ve dört yıllık fakültelerinin eğitim kalitesinde de büyük bir artış söz konusudur. Sayısı artarak günümüzde 13 adete yükselen Tuzla Üniversitesi fakülteleri, Bologna Kriterleri’ne de uygun bir eğitim vermektedir.

 

1972 yılından itibaren gerek Bosna hersek üniversitesi gibi yurtiçi eğitim kurumlarıyla gerekse de yurtdışında eğitim veren üniversitelerle kapsamlı işbirlikleri yapan okul, günümüzde bosnahersekteki üniversiteler arasında saygın bir konuma sahip olmuştur. Lisans programlarında okuyan öğrencilere hiçbir kültürel ayrım yapılmadan ve Avrupa kalitesinde sunulan eğitim; kongreler, fuarlar, bilimsel araştırma çalışmaları, uluslararası projeler gibi birçok konuda geniş imkanlar sağlamaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sunulan profesyonel ve güvenilir danışmanlık, aracılık, dil eğitimi, karşılama ve yerleştirme hizmetleri ile siz de lisans programlarına dahil olabilirsiniz. Son dönemde talebin arttığı Mühendislik Eğitimi için Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi danışmanlığından yararlanabileceğiniz gibi, Tuzla Üniversitesi harçları ve aklınıza takılan tüm diğer konular için de bizimle iletişime geçebilirsiniz. Başvurusu sürecini kısa süre içerisinde başlatacak olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, eğitim hayatınız boyunca da yanınızda olmaya devam edecektir.

 

Tuzla Üniversitesi Sık Sorulan Sorular

Evet öğrenebilirsiniz. Bosna Hersek'in birden fazla resmi dili olduğu için ülke genelinde birden fazla dilin konuşulduğu bir ortam mevcuttur. Bosna Hersek'te İngilizce öğrenmek için mükemmel bir ortam yaratmalısınız.

Hayat ucuzluğu Türkiye’dekine nazaran daha uygundur. Alışveriş ve mağazadaki fiyatlamalar diğer ülkelere nazaran çok uygundur.

 

Tuzla Üniversitesi Fakülteler Listesi;

 • Oyunculuk, Üretim
 • Pazarlama, Muhasebe, İşletme Finans, Finans, Bankacılık, Sigortacılık Ekonomi
 • Üç Yıllık çalışma: Pazarlama, Muhasebe ve Finans, Yönetim ve Girişimcilik
 • Fizik tedavi, Eğitim Rehabilitasyon, Davranış Bozuklukları
 • Elektrik enerjisi, Teknik Bilgisayar Bilimleri, İletişim
 • Üç yıllık çalışma- Koçluk: Spor, Özel uygulamalar
 • Boşnak dili ve edebiyatı, Tarih, Pedagoji-Psikoloji, Gazetecilik, Sosyal hizmet, Sosyoloji, Felsefe, İngiliz dili ve edebiyatı, Alman dili ve edebiyatı, Türk dili ve edebiyatı
 • Üç yıllık çalışma: Sınıf Öğretim, Teknik Eğitim ve Bilişim
 • Enerji Mühendisliği, Üretim Mühendisliği, Mekatronik
 • Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Coğrafya
 • Üç yıllık çalışma: Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji
 • Gıda Teknolojileri: Kimyasal Mühendisliği, Çevre Mühendisliği Cevre Koruma
 • Madencilik, Jeoloji, İnşaat Mühendisliği, Kuyu Mineralleri, Güvenlik çalışmaları ve yardım
 • Üçyıllık çalışma: Güvenlik ve Yardım

#tuzlaüniversitesi #tuzladaüniversite #tuzlaüniversitenerede #tuzlaveüniversiteeğitimi #tuzladaeğitimmodeli #tuzlaüniversiteeğitiminasılişler

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 3 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!