Bosna Hersek’te Üniversite Okumak

Üniversite okumak birçok gencin hayalidir. Türkiye’de olan sistem herkesin istediği bölümde okumasına olanak tanımadığı için, bazı öğrenciler için alternatifler vardır. Bosna Hersek bu alternatifler arasında yer alır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bu konuda neler yapılması gerektiğini en başından sonuna kadar adım adım takip etmekteyiz. Öğrenci adayları için tüm detayları paylaşarak, bu konuda gerekli yönlendirmeleri yapmaktayız. Bosna Hersek’te üniversite okumak ekonomiktir. Bu nedenle genelde Türk öğrenciler Avrupa ülkelerinden ise, Bosna Hersek’i tercih etmektedir. Sosyal hayatın uygun olduğu Bosna Hersek’te, bir öğrencinin aylık gideri ortalama olarak 800 ile 1200 tl arasından değişmektedir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Bosna Hersek’te eğitim almak isteyen öğrenci adaylarına rehberlik yapıyoruz. Üniversite okumak istiyorsanız, sınav sorunu yaşamadan direkt geçiş yapabilirsiniz. Sadece lise diploması ve bazı prosedürleri yerine getirmeniz yeterli olacaktır. Bosna Hersek’te üniversite okumak istiyorsanız, hem lisans bölümlerinde eğitim alabilirsiniz hem de lisans tamamlama yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra yüksek lisans ve doktora için de bu üniversiteleri tercih edebilirsiniz. Böylece sınav sorunu yaşamadan üniversitede okuyabilirsiniz. Okuyabileceğiniz bölümler arasında; mühendislik fakültesi, hukuk, tıp, fizyoterapi, pedagoji, iletişim, psikoloji, çevre, ekonomi gibi meslek dalları vardır. bu meslek dalları arasından seçim yapabilir ve seçtiğiniz bölümlere göre harç ödeyebilirsiniz. Harçlar genelde olarak 1000 euro ile 4000 euro arasından yıllık ücret olarak değişmektedir.

Bosna Hersek’te üniversite okumak istiyorsanız, denklik konusuna bilhassa dikkat etmeniz gerekir. Denklik ile alakalı güncel bilgileri biz zaten sizin için takip ediyoruz. Bunun dışında siz de YÖK uyumlu üniversiteler arasından seçim yaparak, kendinizi garanti altına alabilirsiniz. Bosna’da yer alan okulların kampüsleri de güzeldir. Kampüs hayatını yaşayabilirsiniz. Konaklama genelde evlerde olmaktadır. Dolayısıyla biz konaklama konusunda da öğrencilerimizi destekliyoruz. Siz okulunuza gitmeden, konaklamanız da hazır olur. Ayrıca ekibimiz güncel tüm gelişmeleri takip etmektedir. Bu nedenle eğitiminiz konusunda sorun yaşamazsınız. Bosna’da okumak konusunda kararlı iseniz, sınava girmenize gerek yoktur. Ayrıca dikey geçiş konusunda da tarihleri kaçırmamanız gerekir. Genelde kayıt işlemleri eylül ayında yapılır.

Üniversitenin Konumu

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!