Bosna Hersek'te Yaşam Giderleri

Bosna Hersek’te Yaşam Giderleri

Bosna Hersek yurtdışı eğitimin göz bebeği haline gelmiş bir ülkedir. Bu ülkede eğitim almak için herhangi bir sınava girmenize gerek yok. Sadece lise veya ön lisans diplomanızı getirerek ve yıllık harç ücretini yatırarak sizler de Bosna Hersek Üniversiteleri’nden kaliteli bir eğitim almaya başlayabilirsiniz. Bu eğitim anlayışı kapsamında Avrupa’daki müfredat uygulanmakta ve tüm Avrupa ülkeleri ile eşit bir eğitim verilmektedir. Eğitim oldukça uygun maliyetler ile sunulmaktadır ve bunun yanı sıra Bosna Hersek’te yaşam giderleri de oldukça uygundur.

Diğer ülkelerde hem üniversite harç ücretleri hem de yaşam giderleri oldukça fazlayken Bosna Hersek’te her ikisi de oldukça uygundur. Öğrenciler isterlerse Kredi Yurtlar Kurumu’na başvurarak geri ödemeli öğrenim kredisi alabilmektedir. Ve sadece bu kredi ile bile geçimlerini sağlayabilmektedir. Bu sayede hem üniversiteye hazırlanırken herhangi bir masraf gideri olmayacak hem de uygun harç ücretlerinin yanı sıra Bosna Hersek’te yaşam giderleri sayesinde de rahata ereceklerdir.

Beslenme Masrafları

Bosna Hersek’te okuyan öğrenciler aylık 300 ila 400 Euro arasında ücretler ile geçimlerini rahatlıkla sağlayabilmektedir. Bu giderler arasında barınma, ulaşım, yeme içme, sosyal faaliyetler ve her türlü kişisel ihtiyaç da bulunmaktadır. Bu sayede öğrenciler uygun harç ücretleri ile okula kayıt olabilecekler hem de alık yaşam giderleri de uygun olacaktır. Ailelerine masraf olmayacakları gibi, ek iş aramak zorunda da kalmayacaklar, sadece derslerine ve okullarına kendilerini verebileceklerdir.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik Üniversitesi kapsamında birçok farklı etkinlik de düzenlenmektedir ve öğrenciler bu etkinliklere katılmaktadır. Bütçeleri sarsılmadan her türlü sosyokültürel aktiviteden de yararlanmak mümkündür. Bosna Hersek’te yaşam giderleri diğer ülkelere göre oldukça uygun olduğu için öğrenciler bu ülkeyi tercih etmektedir. Hem uygun harç ücretleri ile okuyarak hem de üstün kalitede eğitim anlayışından yararlanabilmek mümkün hale gelmektedir.

Bosna’da yaşam öğrenciler için oldukça zevkli geçmektedir. Okuldan arta kalan vakitlerde, sinema, tiyatro, spor gibi her türlü aktiviteye katılabileceklerdir. Bunun yanı sıra Bosna’da gezilecek görülecek oldukça fazla yer ve tarihi mekan bulunmaktadır. Öğrenciler hem gezebilecek hem de tarihe tanıklık edebileceklerdir. Bosna Hersek’te yaşam giderleri oldukça uygun olduğu için özellikle de restoranlarda gönül rahatlığı ile gıda ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile sizler de Bosna Hersek’in cazip imkanlarından yararlanabilirsiniz. Harç ücreti ödemeden ve uygun aylık masraflar ile üniversiteli olmak hayal değil. O halde sizler de hemen Eurostar ile iletişime geçebilir ve bu sayede de üstün hizmet alabilirsiniz.

Üniversitenin Konumu

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!