Bosna Hersek Üniversiteleri Yüksek Lisans ve Doktora

Bosna Hersek Üniversiteleri Yüksek Lisans ve Doktora

Ülkede sadece lisans eğitimi değil, Bosna Hersek üniversiteleri yüksek lisans ve doktora konusunda da öğrencilere destek veren okullar arasında yer alıyor.

Bosna Hersek Üniversiteleri Yüksek Lisans ve Doktora

Yurtdışı eğitim almak isteyen öğrenciler soluğu Bosna Hersek’te alıyor. Eğitim alanında sunmuş olduğu oldukça cazip fırsatlar nedeni ile tüm Avrupa ülkelerinden Bosna Hersek’e öğrenci göçü yaşanmaktadır. Bu fırsatlardan ilki kuşkusuz ki sınavsız geçiş imkanı sağlamasıdır. Bu imkan sayesinde öğrenciler herhangi bir sınava girmeden kolaylıkla lisans, yüksek lisans ve doktoraya başvurabilmektedir. Bosna Hersek Üniversiteleri Yüksek Lisans ve Doktora mezunları hayata bir sıfır önde başlamaktadır.

Bosna’da harç ücretleri de oldukça uygundur. Yıllık sabit olarak belirlenmiş olan harç ücretlerine bakıldığında Bosna Hersek Uluslararası Travnik Üniversitesi yüksek lisans harç ücretinin 4500 Euro olduğu görülmektedir. Bunun yanı sıra Bosna Hersek Uluslararası Travnik Üniversitesi doktora harç ücretinin ise; 5000 Euro olarak belirlendiği görülmektedir. Oldukça uygun harç ücretleri ile kaliteli eğitim alabilmek oldukça mümkündür.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik Üniversitesi yüksek lisans süresi 1 yıl olarak belirlenmiştir. Bu süre tezli yüksek lisans veya tezsiz yüksek lisans olarak değişmemektedir. Yüksek lisans okumak isteyen öğrenciler 1 sene Bosna Hersek’te kalarak kaliteli ve oldukça kapsamlı bir yüksek lisans eğitimi alabilmiş olacaklardır. Bosna Hersek Üniversiteleri Yüksek Lisans ve Doktora okuyan öğrenciler herhangi bir sınava girmeden bu eğitim programlarından yararlanabilmektedir. Böylelikle sınav stresi olmadan, Ales, Ygs gibi sınavlara girmeden hemen kayıt yaptırabilmek mümkündür.

Doktora Kayıt

Doktora süresi ise Bosna Hersek Uluslararası Travnik Üniversitesi’nde 3 yıl olarak belirlenmiştir. Doktora eğitimi oldukça kapsamlı geçmektedir. Akademik kariyer yapmak isteyen öğrenciler Bosna Hersek’te oldukça saygın hocalardan oldukça kapsamlı bir eğitim çerçevesinde eğitim alacaklardır. Eğitimler son teknoloji ile donatılmış sınıflarda gerçekleşmektedir. Oldukça zengin bir kütüphane arşivi de bulunmaktadır. Öğrenciler hem teorik hem de pratik açıdan bilgilerini pekiştirebilecek ve her daim kendilerini geliştirebileceklerdir.

Bosna Hersek’te farklı bölümlerde yüksek lisans ve doktora bölümlerinden yararlanabilmek mümkündür. Bosna Hersek Üniversiteleri Yüksek Lisans ve Doktora bölümlerine bakıldığında kariyer meslekler olduğu gözlemlenmektedir. Uluslararası Travnik Üniversitesi yüksek lisans ve doktora bölümleri şu şekilde sıralanmaktadır: İşletme Yönetimi, Pazarlama ve Ticaret, Muhasebe Finans ve Denetim, Bankacılık ve Sigortacılık, Hastane ve Sağlık Kurumları Yöneticiliği, Eğitim Yönetimi, Uluslararası Kamu Hukuku gibi birbirinden değerli bölümlerdir.

EuroStar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde sizler de Bosna’da yüksek lisans veya doktora programlarından yararlanabilirsiniz. Bu sayede hangi evrakların gerektiğini, barınma ve ulaşım ihtiyaçlarınızın nasıl karşılanacağını merak etmeyecek ve Eurostar ile birlikte bu prosedürleri ortadan kaldırabileceksiniz.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!