Yatay Geçiş Ekranı

Yatay Geçiş Ekranı

Eurostar Yurtışı Eğitim Merzeli İşbirliği İle Bosna Hersek’te Üniversite Eğitimi

Türkiye Yatay-Geçiş / Bosna-Hersek Üniversitelerine DGS Olmadan Geçiş

Bosna Hersek üniversitelerine yatay geçiş yapmak isteyen öğrencilerin başvuru adresi olan Eurostar, Bosna Hersek üniversitelerine transfer işlemlerinde “tek yetkili” başvuru merkezidir. Türkiyedeki üniversitelere geçiş yapan Bosnalı öğrenciler gibi Bosna Hersek üniversitelerine yatay geçiş yapan öğrencilerin de artmasındaki en büyük neden, YÖK tarafından yükseköğretimin denk kabul edilmesidir.

Eurostar aracılığı ile dünyada kabul gören Bosna Hersek üniversitelerine transfer olarak; Avrupa düzeyinde eğitim alma, kariyeriniz için gereken beceriyi kazanma, farklı kültürlerle kaynaşarak vizyonunuzu geliştirme, öğrenim alanınızda pratik yapma şansı yakalama ve bilimsel araştırmaya dayalı eğitim alma fırsatlarına sahip olacaksınız.

Türkiyedeki üniversitelere dikey geçiş sağlayan Bosna Hersek üniversiteleri, geri kalan hayatınızı büyük oranda değiştirecek bir eğitim almanızı sağlayacaktır. Eurostar, Bosna Hersek üniversitelerine geçiş yapma fırsatı sunarak; lisans, yüksek lisans, doktora, formasyon eğitimi ve sertifika programlarına katılma imkanı sunmaktadır. Diğer yurtdışı üniversitelerine geçiş düşünüldüğünde fiyat açısından en mantıklı seçim olan Bosna Hersek üniversitelerine geçiş, eğitim kalitesinin ücretle belirlenemeyeceğinin de en iyi göstergesidir.

Yurtdışına geçiş imkanlarından faydalanarak kariyerinize parlak bir başlangıç yapabileceğiniz gibi, sınavsız yurtdışına geçiş sürecinden sonra dilerseniz üniversitede akademik çalışan olarak kalmayı da seçebilirsiniz. Eurostar’ın sizlere sunduğu sınavsız üniversiteye geçiş imkanlarıyla eğitiminizi bitirdikten sonra eğitim görevlisi olarak üniversitede kalabilir ve sonraki süreçte Türkiyedeki üniversitelere geçiş yaparak kadrolu akademik personel de olabilirsiniz.

Dostumuz olan Bosna Hersek üniversitelerine yatay geçiş fırsatı sağlayan Eurostar, sınavsız üniversiteye geçiş seçenekleriyle kariyerinizi doğrudan etkileyecek Avrupa standartlarında bir yükseköğrenim sahibi olmanızı sağlıyor. Türkiyedeki üniversitelere dikey geçiş hakkı tanıyan Bosna Hersek üniversitelerinden mezun olanlar ABD ve AB ülkelerinde tanınan bir diploma sahibi oluyor.

Dünyanın birçok ülkesinde devlet dairelerinde dahi çalışma şansına sahip olabilirsiniz. Eurostar aracılığı ile sizlere üniversitelerin tamamı Bologna Anlaşması kriterlerine uygun eğitim yapan üniversitelerde okuma şansı tanınmaktadır. Bu da sizlere sunduğumuz fırsatları değerlendirerek yapacağınız yurtdışından yatay geçiş ile sahip olacağınız Uluslararası Üniversiteler Birliği üyesi olan üniversitelere ait diplomanın, “tüm dünyada” geçerli olacağını da unutmayın.

GEÇİŞLER

1 yıllık eğitimini bitiren Bosnalı öğrenciler Türkiyedeki üniversitelere yatay geçiş yapabildiği gibi, aynı durumdaki Türk öğrenciler de Bosna Hersek üniversitelerine geçiş yapabilmektedir. Ayrıca Türkiyedeki üniversitelere dikey geçiş hakkı tanıyan Bosna Üniversitelerine 2 yıllık program bitirenler de “DGS’ye girmeden” kayıt olabilir.

Sınavsız üniversiteye geçiş imkanları ile doğrudan yurtdışına yatay geçiş veya dikey geçiş olanakları, formasyon almak için de kullanılabilir. İster Kamuda çalışmak isterseniz de iş yeri açmak için Bosna Hersek üniversitelerine yatay geçiş yapmayı tercih edin, YÖK tarafından denk sayılan diplomanızla ülkemizde de çalışabilirsiniz.

Yurtdışı üniversitelerine geçiş yapmak isteyen herkese hizmet veren Eurostar, YÖK denkliğine sahip Bosna Hersek üniversiteleriyle yaptığı anlaşmalar sayesinde kontenjanlara sizlerin de dahil edilmesini sağlıyor. Türkiye’nin tüm illerinden yurtdışına dikey geçiş ve yatay geçiş birçok başvuru alan Eurostar, uzman danışmanları ile değerlendirmenizi yaparak yurtdışı üniversitelerine geçiş için gereken işlemlerin hemen başlatılmasını sağlar.

İngiltere, Rusya, Belarus, Moldovya, Romanya, Bulgaristan, Ukrayna, Bosna Hersek, Kazakistan, Mısır, Azerbaycan, Litvanya, Gürcistan üniversiteleriyle anlaşmalı olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Bosna Hersek üniversitelerine yatay geçiş ya da yurtdışından dikey geçiş fırsatlarını da sizlere sınavsız yurtdışına geçiş seçenekleri ile sunmaktadır. Hayatınızın geri kalanını değiştirecek Avrupa standartlarındaki yükseköğretiminiz için daha fazla beklemeyin ve en kısa zamanda Eurostar’ı arayın.

Üniversitenin Konumu