Bosna’da Türkçe Eğitim

Bosna’da Türkçe Eğitim

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı merkezi Travnik üniversitesi adına Türkçe dilinde eğitim için öğrenci kayıt yetkisi olan tek kurumdur. Travnik üniversitesi tek kayıt temsilcisi olarak Bosna Hersek’de Türkçe lisans yapma fırsatı sunuyoruz. Bosna Hersek ile tarihten gelen bir yakınlık vardır. Bosna hersek halkı Boşnak Müslüman’ıdır. Bu yüzden Bosnalılar dilleri ve inanışları ile Türklere yakındırlar. Türklerle aynı dili konuşup aynı dini paylaşmışlardır. Türkçenin kendi vatanlarında da kaybolmaması için özen göstermiş ve Türkçe dilini ülkelerinde yaymaya çalışmışlardır.

Travnik üniversitesinde Türkçe lisans bölümleri açarak Türkçe bilen öğretmenler ile ders vermiştir. Bosna Hersek’te Travnik üniversitesindeTek yetkili firma Eurostar’dır. Türkçe dersi zorunlu ders kılınmıştır. Üniversitelerin Türkoloji bölümlerinden yüzlerce öğretmen mezun olmuştur. Mezun olan öğretmenler Türkçe bildikleri için daha kolay iş sahası bulabilirler. Ayrıca bu üniversitelerde kalarak Türkçe’yi daha iyi tanıtmaya çalışmışlardır. Üniversitelerin olan diğer bölümlerinde de deneyimli ve özverili profesörler ile Türkçe dersleri verilerek Türk öğrencilerin eğitimlerini kolaylaştırmışlardır.

Diğer yurt dışındaki üniversitelerde yabancı diller farklı olduğu için okumak daha zordur. Onların dillerini anlamak ve öğrenmek için harcanan zamanda geçlerin vakitleri kaybolmaktadır. Ayrıca Bosna Hersek’te kayıt aşamasında da bir zorluk olmadığı için Türk öğrenciler istedikleri bölümleri sınavsız ve koşulsuz girmektedirler. Öğrenciler üniversitelerde lise diploması ile istedikleri bölümleri seçerek ve Türkçe eğitimin zorunlu olduğu bir ülkede kendi ülkelerinde gibi yaşayarak eğitimlerini tamamlayabilirler. Türk öğrenciler bu fırsatı kaçırmadan değerlendirmelidir.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Diş Hekimliği (Türkçe Eğitim) 5500 EURO
Uluslararası Travnik Üniversitesi Eczacılık Bölümü ( Türkçe Eğitim) 3000 EURO
Uluslararası Travnik Üniversitesi Hukuk Fakültesi ( Türkçe Eğitim 3200 EURO
Uluslararası Travnik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ( Türkçe Eğitim ) 1750 EURO
Uluslararası Travnik Üniversitesi Psikoloji Bölümü ( Türkçe Eğitim ) 1750 EURO
Uluslararası Travnik Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ( Türkçe Eğitim ) 1750 EURO

Üniversitenin Konumu

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!